Актуелно
Почетна / Сцена / Публиката нетрпелива: Адел го најави новиот албум, еве кога ќе излезе

Публиката нетрпелива: Адел го најави новиот албум, еве кога ќе излезе

Адел не издава нови албуми секоја година, но никогаш не ни губи на популарност. Секогаш знае да се врати со нова песна која е уште подобра од претходните хитови.

Пејачката открила дека планира да го реализира новиот албум во септември оваа година. Нејзиниот последен студиски албум излезе во 2015 година и истиот ѝ донесе голем број престижни музички награди.

Наводно, таа пред своите пријатели на венчавката на нејзината другарка, неколкупати кажала дека новиот албум може да го очекуваат во септември.

loading...