Актуелно
Почетна / Македонија / Регистрирани 464 прекршоци за неносење маска

Регистрирани 464 прекршоци за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за носење заштитна маска како превенција од ширење на коронавирусот, регистрирани се 464 прекршоци, информираат од МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

loading...