Роналдо под истрага во Саудиска Арабија

од Vladimir Zorba

Португалската легенда Кристијано Роналдо ќе биде предмет на истрага од страна на Саудиската професионална лига.

Синоќа тој уште еднаш ја покажа својата непобитна класа и постигна деветти последователен гол за Ал-Наср, со кој тимот се оддалечи на четири бода од лидерот Ал-Хилал.

Роналдо го отвори резултатот во втората минута од пенал, но Јаник Караско израмни во продолжението во вториот дел. Таликс стана херој за Ал-Наср, кој со два гола во вториот дел донесе успех на тимот.

По натпреварот Роналдо отиде да им честита на соиграчите за успехот, но видно го изнервираа извиците „Меси, Меси“ кои се слушаа од трибините.

Прво демонстративно покажа на увото, а потоа со уште едно движење на раката кон своите обожаватели и препоните. Токму тоа е причината што доведе до истрага од страна на Стручната лига.

Слични содржини