Секој хороскопски знак има свој среќен ДЕН и среќен БРОЈ: Откријте кои се вашите

од Vladimir Zorba

Астролозите веруваат дека меѓу знаците на Зодијакот има миленици на среќата, но дека секој има денови и датуми што им носат поголема среќа и кои се попосакувани за започнување нови работни места и љубовни врски од другите.

Во зависност од со соѕвездието на знакот под кој сме родени, ќе зависи и од тоа кои броеви и денови се поповолни за нас и кога небото ќе ни ги испрати најдобрите вибрации за реализација на нашите планови.

ОВЕН

Овенот честопати победува во игри на среќа, особено кога станува збор за игри со броеви.

Меѓутоа, ако планира да започне бизнис, астролозите тврдат дека неговиот среќен ден е вторник. Бројот што му носи среќа на Овенот е 1.

Исто така, покрај кецот, среќата на Овенот му носи и бројот 10, па така можете да започнете нешто ново или да се ослободите од лошите навики на 10-тиот ден во месецот – тогаш ќе бидете најуспешни.

БИК

Бикот секогаш сака да победува. Ако игра на среќа, тој користи кружни броеви – 20, 25, 30 … Исто така, лице родено во овој знак има броеви што ги смета за несреќни, како што е, да речеме, бројот 13.

Астролозите велат дека најдобриот ден за Бикот е петок, а бројот 2 им носи среќа во сè, па затоа препорачуваат доколку сте родени во овој знак на Зодијакот, а планирате да започнете бизнис или нешто ново, најдобро е да го сторите тоа во петок.

Ако се погоди календарски вториот ден во месецот да „падне“ во петок, скоро е сигурно дека ќе ви биде плоден на сите полиња.

Добри броеви за овој знак се уште 11 и 20.

БЛИЗНАЦИ

Според хороскопските толкувања, најсреќен ден за Близнаците е среда, ден на Меркур и комуникација, а бројот што дефинитивно им носи среќа е 3.

Сепак, Близнаците имаат и уште неколку среќни броеви на кои можат да сметаат – 12, 21 и 30.

Ако планираат работа или голем потфат, астролозите советуваат да ја започнат во среда и да има некои од овие бројки во датумите.

РАК

Среќниот број на рак е 4, а денот понеделник, со кој управува Месечината, главната планета на ова соѕвездие.

Сепак, овој хороскопски знак има уште еден ден во неделата што може да му донесе среќа, а тоа е петок.

Астролозите советуваат Раковите да започнат бизнис во понеделник, а да се дружат претежно во петок. Покрај четворката, Раковите можат да се потпрат и на датумите во месецот, 13, 22 и 31.

ЛАВ

Лавовите генерално се сметаат за среќни. Нивниот среќен ден е недела, а најсреќниот број е 5.

Кога недела „паѓа“ на 5-ти, 14-ти и 23-ти во месецот, се смета дека за Лавовите тој ден е најсоодветен за успех, и тогаш треба да се прават големи планови.

ДЕВИЦА

Девиците не веруваат премногу во среќата, бидејќи се аналитични и сметаат дека многу зависи од нив.

Тие се систематични, веруваат во логиката, па сметаат дека среќата не им е неопходна. Сепак, тие исто така го имаат својот најсреќен број, но и денот.

Среќниот број на Девиците е 6, а денот е среда.

Најдобро е да го изберете овој ден за секој почеток, особено ако „падне“ на 15-ти и 24-ти во месецот, бидејќи покрај шест, ова се вашите среќни датуми и бројки.

ВАГА

Родените во знакот на Вага сакаат живот на „висока нога“. Се смета за знак што добива сè со својот шарм, но исто така верува во среќни броеви.

За Вагите среќен е бројот 7, а денот е петок.

Идеално е да изберете да започнете ваш бизнис и да правите големи планови во петок, особено ако овој ден се совпаѓа со датумите 16-ти и 25-ти, бидејќи тоа се вашите среќни броеви покрај недела.

ШКОРПИЈА

Шкорпиите се склони кон мистицизам и веруваат дека многу зависи од среќните околности.

Вашиот среќен број е 8, а среќниот ден – вторник.

Овој ден е особено поволен, особено кога „паѓа“ на 17-ти и 26-ти, а тоа се и вашите среќни броеви покрај осумка.

СТРЕЛЕЦ

Стрелците се сметаат за вистински среќници, бидејќи со нивното соѕвездие управува планетата на среќата и просперитетот, Јупитер.

Среќен ден за Стрелецот е четврток, и бројот 9.

Покрај деветката, броевите 18 и 27 им носат среќа на припадниците на овој знак на Зодијакот. Астролозите ги советуваат фаворитите на Јупитер да се потпрат на овие бројки доколку сакаат просперитет, но и ако одлучат да играат игра на среќа.

ЈАРЕЦ

Луѓето во овој знак обично се прилично рационални. Јарецот не игра многу на картата на среќа, но верува дека работата и упорноста му носат успех.

Сепак, како и сите други знаци на Зодијакот, и Јарците имаат свои среќни броеви и денови.

Јарците имаат среќен број 1, а ден – сабота.

Исто така, среќните околности ги следат со броевите 10, 19 и 28, а на тие датуми може да им се случат најубавите работи во животот.

ВОДОЛИЈА

Водолиите сакаат предизвици, вклучително и игри на среќа и ги интересира сè што е ново и невообичаено. Тие веруваат дека има избрани луѓе кои имаат повеќе среќа од другите, и потајно се надеваат дека меѓу нив е и Водолијата.

Среќниот број на овој знак на Зодијакот е 2, а денот е сабота.

Во прилог на двојката, среќа им носат и броевите 11 и 20.

РИБИ

Рибите се знак кој верува во судбина, а со тоа и во својата наклонетост кон некои знаци. Тие сакаат да бидат миленици на среќата.

Според астролозите, среќниот број на родени во знакот Риби е 3, а денот е четврток. Со нив управува Нептун, што е планета на илузија и идеализација, па затоа често веруваат во невозможното.

Покрај тројка, нивните броеви се и 12, 21 и 30.

Слични содржини