Скопјанка нападната поради недоразбирање во сообраќајот

од Stefanija Kuzmanovska

Синоќа бил нападната 19-годишна скопјанка поради недоразбирање во сообраќајот.

– На 26.02.2023 во 22.15 часот во СВР Скопје, М.К.(19) од Скопје пријавила дека околу 21.45 часот на подрачјето на Бит Пазар, по претходно недоразбирање во сообраќајот, била физички нападната од А.Х.(26) од Скопје, информира МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Слични содржини