Скопјанец физички ги нападнал своите малолетни синови

од Берта Китинска

На 24.09.2021 во 14.55 часот во с. Волково, скопско, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода В.Ѓ.(39) од с.Волково, затоа што физички ги нападнал неговите два малолетни синови, соопштија од МВР.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Слични содржини