Стружанец прво ограбил, па се обидел да силува странска државјанка

од Nikola Popovski

Обид за силување на странска државјанка во струшко, информираат од МВР.

На 10.08.2022 околу 09.30 часот во СВР Охрид, 45-годишна странска државјанка со престој во струшко село пријавила дека на патот од с.Ложани до с.Биџево, струшко, била физички нападната од едно лице, кое се обидело да изврши обљуба и ѝ одзело накит.

-Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од полицијата.

Слични содржини