„Студени во срцето“: 5 знаци на Зодијакот кај кои нема да видите емоција

од Vladimir Zorba

Хороскопските знаци како Јарец, Водолија, Девица и Бик се вели дека се најстудени во срцето заради начинот на кој се изразуваат.

Можеби тоа е нивниот одбранбен механизам, можеби се воспитани на тој начин и може да се чувствуваат непријатно ако искрено ги искажат своите чувства.

Поголемиот дел од времето, „студот“ е само одбранбен механизам. Но, тоа ги отежнува блиските односи и може да завршат осамени.

5 најбесчувствителни хороскопски знаци:

1. Рак (21 јуни – 22 јули)

Можеби се прашувате како на Раковите може да се гледа како на ладни затоа што се познати по својата љубов и чувства. Но, нивните емоции можат да бидат ладни. Ако претходно биле повредени или биле изневерени на некој начин, тие можат да станат многу неемотивни. Тие ќе се однесуваат кон некој што ги повредил како да не постојат. Тие се лути и ќе се погрижат нивниот непријател да плати за секое „злосторство“ што го сториле.

2. Јарец (22 декември – 19 јануари)

Јарците не сакаат емоциите да ги контролираат, па ако можат, тие попрво би биле ладни отколку да ги обземаат чувства. Тие имаат тенденција да мислат дека поради премногу сентименталност тие можат да изгледаат слабо, така што другите луѓе нема да ги гледаат како што навистина изгледаат. Пред другите сакаат да остават впечаток на практични, логични и контролирани луѓе.

3. Водолија (20 јануари – 18 февруари)

Водолијата не сака да троши време и да размислува за да помогне некому со емотивен проблем. Кај нив не треба да одите кога ви треба рамо за плачење. Ќе бидат ладни и тие се ок се со тоа.

4. Девица (23.08 – 22.09.)

Постојат моменти кога Девицата навистина верува дека е најпаметната личност во собата и дека сите други не се ниту половина од нив брилијантни. Девиците сакаат да учат и да покажуваат што научиле. Бидејќи тие се толку фокусирани на она што им се случува во главата, тие понекогаш можат да го игнорираат она што им се случува во срцето. Поради ова, тие можат да бидат ладни и нечувствителни. Девиците не се намерно ладни, дури не се ни свесни за тоа.

5. Близнаци (21.05 – 20.06)

Близнаците можат да бидат непредвидливи – во еден момент тие се топли и гостопримливи, во друг тие се ладни, далечни и непријателски расположени. Ако сте ги повредиле нив или некој што го сакаат, ќе изгледа како одеднаш да сте ги замрзнале нивните чувства и емоции. Но, тие ќе покажат дека се незадоволни, не се грижат за тоа, пишува Your Tango.

Слични содржини