Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Веќе никогаш несоница: Три нешта кои ќе ви помогнат подобро да спиете

Често се случува дури и да сме многу уморни, да не можеме да заспиеме и само да се превртуваме во креветот, а часовите да минат. Сте се обиделе на многу начини да го решите ова, но науката пронашла токму три нешта благодарение на кои подобро ќе спиете уште од денес. …

Повеќе

Пет женски мириси кои мажите ги обожаваат

Парфемите имаат моќ да го поправат расположението, да нè потсетат на некоја драга личност или да нè вратат во некој за нас убав период. Исто така тој може да помогне во заведувањето. Сетилото за мирис ги стимулира нервните завршетоци во носот, што ги буди сетилата во еден дел на мозокот …

Повеќе

Домашен смирувачки пилинг од лаванда

Претворете ја вашата бања во мини спа-центар со помош на овој пилинг од морска сол и лаванда, благодарение на кој ќе ја зачувате кожата мека и чиста, а умот мирен и стабилен. Овој домашен пилинг може да го користите пред спиење, за релаксација по долг и напорен ден. Важата кожа …

Повеќе