Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Србија: И денеска се напаѓа новинарот кој му поставуваше прашања на Вучиќ пред да биде хоспитализиран

„Ајде да не се занесуваме“ – реченицата која му ја постави новинарот на српската Н1 телевизија на претседателот Александар Вучиќ и која два дена српските провладини медиуми ја пласираат како клучна за неговата здравствена состојба и денеска ги полни порталите, но и веб сајтовите на српските таблоиди и телевизии блиски …

Повеќе

Прашањата на ТВ Н1 поврзани со здравствената состојба на Вучиќ

Новинари од таблоиди и аналитичари на телевизии со национална фреквенција, блиски до српскиот претседател Александар Вучиќ, како и заменик-градоначалникот на Белград ги поврзаа поставувањето новинарски прашања кон претседателот од страна на новинар на телевизијата Н1 со неговата здравствена состојба, пренесува српската ТВ Н1. „Лично јас знам колку му беше тешко …

Повеќе