Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Недоволна созреаност и слаб карактер, возачко неискуство..Најчести причини за сообраќајни незгоди во кои страдаат младите возачи

Според податоците на СЗО годишно во светот околу 400.000 млади лица го губат животот во сообраќајни незгоди. Тоа значи дека 1100 млади лица на возраст до 25 години секој ден го губат животот во сообраќајни незгоди ширум светот. Сообраќајните незгоди се водечка причина за смртност на лицата на возраст од …

Повеќе

Во Скопје вчера од сообраќај исклучени пијан возач, двајца без дозвола и едно нерегистрирано возило

На подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден во рамки на преземени мерки и активности од сообраќај се исклучени еден пијан возач, двајца возачи затоа што управувале возила без да се стекнат со право на управување на моторно возило и едно возило бидејќи било нерегистрирано. …

Повеќе

ВИДЕО: Што му се случува на автомобилот кога поминувате со голема брзина на лежечки полицаец

Возачите често не ја намалуваат брзината на лежечките полицајци поставени на улиците, чија цел е токму спротивното, оние кои не ја прилагодуваат брзината да го забават возилото. На ЈуТјуб каналот „Warped Perception“ покажуваат што му правите на автомобилот кога нема да го забележите лежечкиот полицаец на време и ќе го …

Повеќе