Актуелно
Почетна / Слајдер / Тепачка меѓу соседи во Кисела Вода за време на полициски час

Тепачка меѓу соседи во Кисела Вода за време на полициски час

Околу 21.30 часот лицето А.Б (26) од Скопје физички бил нападнат од две машки лица кои живеат на истата улица и кои пред неговата куќа кршеле стаклени шишиња.

Според пријавеното во обид да ги спречи во нарушувањето на Јавниот ред и мир А.Б најпрво физички бил нападнат од едното машко лице, а во негова одбрана дошол и брат му П.Б, по што на улицата излегле и неговата мајка В.Б(49) и неговата сопруга В.Б (26) Скопје кои сакајќи да им помогнат исто така физички биле нападнати од лицата.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

loading...