Тепачка пред Охридскиот суд, приведени три лица

од Nikola Popovski

Денеска дошло до голема тепачка пред Судот во Охрид, информираат од МВР. Според полицијата, во 13.45 часот, во СВР Охрид приведени се три лица од струшкото село Велешта.

-Лицата претходно пред Основниот суд во Охрид, го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка. По целосно расветлување на настанот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, иинформирал портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Засега нема информации кој е нападнат и дали во инцидентот има повредени. Според информациите, инцидентот се случил на судење на лица од Велешта.

Слични содржини