Три хороскопски знаци кои „смртно се плашат“ од заљубување

од Nikola Popovski

Некои луѓе едноставно не се создадени за врски.

Некои луѓе фантазираат за голема љубов и заљубување и наоѓање на совршена личност за себе. Други, пак, смртно се плашат да не бидат врзани за една личност и бегаат од заљубување. Вторите се претежно припадници на овие три хороскопски знаци.

Лав

Луѓето родени во овој знак се полни со самодоверба, но подобро им е со скршено срце. Не им веруваат целосно на луѓето и никогаш не се посветуваат на никого и не се предаваат целосно.

Девица

Девиците се плашат да не се заљубат. Имаат проблеми со довербата и се плашат дека другата личност може да ги изневери и да ги повреди. Затоа се повлекуваат секогаш кога ќе почувствуваат дека некој навистина им се допаѓа.

Стрелец

Стрелците се опуштени и авантуристи, но кога станува збор заљубовта, тие се преплашени и резервирани. Не паѓаат лесно врз никого и постојано го држат својот „чувар“, пишува „Пинквила“.

Слични содржини