Тројца скопјани искршиле инвентар во кафеана откако им кажале дека не работи

од Milan1

„Утринава во 2:15 часот  било пријавено  дека во угостителски објект во населба Аеродром, Скопје, Д.М. (37), И.М. (32) и Ц.Б. (51) сите од Скопје,  го  нарушиле јавниот ред и мир со тоа што кршеле инвентар, затоа што  откако побарале да бидат услужени им било речено дека објектот не работи.

По  целосно расчистување на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави“, информираат од МВР

Слични содржини