Утрово се стресе тлото во Македонија

од Nikola Popovski

Рано утрово земјотрес бил почувствуван во источна Македонија.

Според првичните информации, земјотресот се случил во 02 часот и 41 минута и бил со јачина од 2,9 степени според Рихтер.

Како што објави ЕМСЦ, епицентарот бил на 5 километри северно од Штип, на длабочина од 1 километар.

Слични содржини