ВИДЕО: МВР упадна на прослава во угостителски објект во Тетово

од Берта Китинска

На социјалните мрежи кружи видео на кое е снимена прослава со голем број на гости во угостителски објект каде никој не ги почитува мерките за заштита од коронавирусот.

На видеото може да се забележи дека забавата доаѓа и полицијата која исто така не ги почитува протоколите за заштита.

Според објавата видеото е снимено во Тетово.

@elvirnebiu

#tetov #tetova #albania #sultan #summer 🙂

♬ suono originale – Elvir Nebiu

 

Слични содржини