Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Авантуристички адреналински парк ќе добие Скопје ЗОО

Скопската Зоолошка градина добива Авантуристички адреналински парк. Авантура паркот е донација од Агенцијата за млади и спорт, со цел рекреација, спортување и забава за деца од 5 до 12 години. „Авантура паркот е донација од Агенцијата за млади и спорт, со цел рекреација, спортување и забава за деца од 5 …

Повеќе

Кајли Џенер сподели совети за изолација кои ги научила додека ја криела бременоста

За најмладата самонаправена милијардерка на светот, изолацијата и останувањето дома не е ништо ново. Имено, Кајли Џенер со месеци ја криеше бременоста од јавноста и поминуваше многу време во својот дом, а сега откри што правела тогаш за да се избори со досадата, како би ги поттикнала своите фанови да …

Повеќе

Џесика Алба и Ратајковски на ТикТок ги покажаа своите завидни танцови движења

Познатите, баш како и сите останати, моментално деновите ги поминуваат дома и редовно на социјалните мрежи ги повикуваат следбениците да го направат истото, а многумина се трудат да ја направат изолацијата забавна. На социјалните мрежи овие денови особено се истакна една забавна платформа ТикТок. Многу од ѕвездите одлучија да се …

Повеќе

ПОЗИТИВА НА ДЕНОТ: „Седи дома, да не фатиш корона“

Дека во карантин знае да биде и забавно, сведочи видеото кое се појави на социјалните мрежи, а на кое таткото и мајката со нивниот мал син, на доста инспиративен начин смислиле песничка за коронавирусот. „Ти седи дома, да не фатиш корана, тој е опасен за нас, и само дома ти …

Повеќе

САМО ВИП ГОСТИ: Еве колку ќе чини роденденската журка на Бруклин Бекам

Викторија и Дејвид Бекам на 7 март ќе го прослават роденденот на нивниот првороден син Бруклин, а ќе бидат поканети многу елитни гости, блиски пријатели на семејството. На Бруклин всушност му е роденден на 4 март, но семејството одлучило големата забава да ја префрли за викенд, со цел повеќе гости …

Повеќе

Убави и без шминка: Гвинет Палтроу организираше необична забава

Гвинет Палтроу организираше ексклузивна забава на Беверли хилс, а сите поканети требаше да исполнат само еден услов – да дојдат без шминка. Меѓу поканетите биле и Кејт Хадсон, Деми Мур со ќерка ѝ Румер Вилис, Рејчел Зои и Александра Грант, позната во јавноста како девојка на Кијану Ривс. Повод за …

Повеќе

Идентични: Кортни Кокс и Џенифер Анистон како близначки

Како би и посакала среќен роденден, Кортни Кокс на својот Инстаграм профил објави фотографија со Џенифер Анистон. Иако овие две познати пријателки често се фотографираат заедно и се дружат, оваа фотографија е поприлично различна од останатите. Имено, и Кортни и Џенифер имаат иста фризура и очила и позираат на потполно …

Повеќе

Каде е Бред? Анистон со голема забава го прослави роденденот

Во вторникот Џенифер Анистон го прослави 51 роденден, но на прославата не го повикала Бред Пит. Додека сите зборуваат за нивното смирување, актерката се забавува со пријателите, а за поранешниот сопруг не ни зборвува. Иако, минатата година холивудскиот заводник бил на роденденската забава на Анистон, оваа година не се појавил. …

Повеќе

Урнебесниот коментар ја засени нејзината облека

На ексклузивната забава по Оскарите која ја организираа Бијонсе и Џеј Зи, покрај останатите ѕвезди, повикани беа и Џон Леџенд и неговата сопруга Криси Тајген. Овој познат пар претходно присуствувал на забавата организирана од Vanity Fair па Криси за оваа забава одлучила да се облече во друг свечен фустан. View …

Повеќе

Неверојатна трансформација: Пејачката не ја препознале на Оскаровската забава

Поп-пејачката Адел дошла на забавата која по доделувањата на Оскарите ја приредиле Џеј Зи и Бијонсе, а таму никој не можел да ја препознае. Пејачката ослабела дури 45 килограми во една година и буквално се преполовила. Фотографијата од забавата беше објавена на Инстаграм и за кратко време собра илјадници лајкови, …

Повеќе