(ВИДЕО) Села: Иванов неправедно му го додели мандатот на Груевски, тој и нема мнозинство во парламентот

од Vladimir Zorba

„Не знам колку треба да важи овој принцип за коалиција со мандатар кој е обвинет за многу дела. Не знам дали овој принцип треба да важи во овој момент, бидејќи мора да напоменеме дека Претседателот Иванов неправедно му го даде нему, а Уставот предвидува мандатот да го добие оној кој има мнозинство во парламентот, а јас колку што знам Никола Груевски го нема тоа мнозинство“, изјави претседателот на ДР ДПА Зијадин Села, во „Клик плус“ на ТВ21.

Слични содржини