Возило падна во Крива река, загинаа две лица

од Nikola Popovski

Две лица загинаа вчера во сообраќајна несреќа. Според информациите од МВР, се работи за 75-годишниот Ж.Ј. и неговата сопатничка С.Ј. (76) – двајцата од селото Марино.

Нивниот автомобил, излетал од патот кај местото викано „Ракле“ и паднал во Крива река.

Од здобиените повреди на местото на несреќата починале и возачот и сопатничката, велат од МВР.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телата на починатите биле предадени на обдукција.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Куманово.

Слични содржини