Вучиќ утре на средба со Столтенберг во Брисел

од Radmila Tasevska

Српскиот претседател Александар Вучиќ утре во Брисел ќе се сретне со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг.

По средбата Столтенберг и Вучиќ заедно ќе се обратат пред медиумите, соопшти НАТО.
Вучиќ на 6 јули најави дека поради ситуацијата на Косово ќе побара средба со шефот на НАТО, Јенс Столтенберг, како и седница на Советот за безбедност на ОН.

Слични содржини