Земјотрес ја погоди Црна Гора

од Stefanija Kuzmanovska

Земјотрес со јачина од 2,8 степени според Рихтеровата скала ја погоди Црна Гора, јавува EMSC.

Епицентарот бил на 20 километри северозападно од Никшиќ.

Земјотресот бил регистриран во 9 часот и 16 минути на длабочина од девет километри.

Слични содржини