ЅВЕЗДА на Зодијакот: Најмалку луѓе се родени во овој хороскопски знак!

од Vladimir Zorba

Во хороскопот има знаци во кои се родени најголем број луѓе. Такви знаци се Девица и Вага. Се чини дека крајот на летото е идеален за пристигнување на светот на многу бебиња, што ги направи овие два знака најчести.

Можеби Девицата и Вагата се најчестиот знак во хороскопот, но дали некогаш сте се запрашале кој е најреткиот знак? Во кој период официјално се родени најмалку луѓе?

Периодот од 20 јануари до 18 февруари е периодот во кој, поради некоја причина, се родиле најмалку деца. Водолијата е најреткиот хороскопски знак поради оваа причина, а еве кои се главните карактеристики на овој уникатен знак:

Ова е воздушен знак заедно со Близнаците и Вагата. Знакот е исклучително слободоумен и сака да ги прави работите исклучиво на свој начин. Тие не се правени по „калап“, и ќе направат сè само како што мислат дека е најдобро.

Љубовта е поле во кое Водолијата „не ја оценува книгата само според нејзината корица“. Сепак, ова е знак кој сомнително размислува за се, па затоа му треба интелектуален натпревар. Идеален за нив би бил знакот кој е исто така воздушен, страстен и темпераментен. Затоа, брзите Близнаци се нивниот идеален љубовен и брачен спој.

Водолиите се пред се воздушен знак, а непостојаноста во мислењата и постапките е она што ги разликува. Импулсивноста и непредвидливоста се само дел од нивните карактеристики. Ќе направат нешто неочекувано токму тогаш кога мислевте дека сте „фатиле чекор со нив“.

Главната доблест на Водолијата е недостатокот на материјалистичко размислување. Саканиот сопружник, семејството и пријателите се сосема доволни за да бидат среќни, па немаат потреба да го имаат најновиот дизајнерски часовник на зглобот. Водолиите секогаш ќе прават се за семејството и луѓето за кои се грижат.

Пријател Водолија е многу редок и скапоцен. Тој ќе ве заштити и нема многу што не би направил за вас, па тој е токму таа скапоцена ѕвезда што ја чекавте сите овие години.

Слични содржини