Почетна / Актуелно / Инцидент во центарот на Париз, блокирана авенијата Шанзелизе

Инцидент во центарот на Париз, блокирана авенијата Шанзелизе

  Во центарот на Париз автомобил удри во минибус на француската жандармерија.

Во инцидентот нема повредени лица.

Според француски медиуми полицијата ги блокира приодите до Елисејската палата и апелира до жителите на Париз да не се движат по авенијата Шанзелизе.