4 хороскопски знаци кои немаат среќа во љубовта: Имаат најмногу неуспешни врски

од Берта Китинска

Ако вашата емотивна врска не трае подолго од неколку месеци и секогаш се прашувате што не успева, дури и ако на почетокот изгледа совршено, можеби одговорот треба да го побарате во распоредот на планетата.Според астролозите, четирите знаци на Зодијакот имаат најмногу неуспешни врски и најмалку среќа во љубовта.

1. Бик
На биковите често им се случува да ги раскинат врските насилно и брзо. И покрај тоа што даваат се од себе во врската, партнерот на крајот очекува уште повеќе. Колку и да вложуваат труд, другата личност некако никогаш не ги смета за доволно и често ги напушта, очекувајќи секогаш да добива уште повеќе.

2. Рак
На раковите им е исклучително тешко да одржуваат врска. Колку и да се трудат, често завршуваат во неуспешни врски. Не дека не сакаат нивната врска да функционира, но нивните животни партнери често мислат дека се што прават Раковите не е доволно. Исто така, често бегаат од посесивноста која е типична за претставниците на овој воден знак.

3. Девица

Девиците се исто така знак кој нема многу среќа при изборот на партнер. Причината е што тие често бараат совршенство кога се во прашање врските.Една грешка на партнерот и тие се во состојба да изгубат интерес за таа личност. Често ја мешаат привлечноста со љубовта и тоа најмногу ги оживува во врски кои тешко се преживуваат.

4. Скорпија
Скорпиите обично одлучуваат за љубовта и врските без многу размислување. Тоа е причината поради која по само неколку месеци врска често чувствуваат дека нешто не е во ред. Тие често почнуваат да наоѓаат маани во врската и можеби дури веруваат дека заслужуваат подобро. Како резултат на тоа, тие имаат многу неуспешни врски, бидејќи постојано бараат совршенство.

Слични содржини