6 хороскопски знаци кои се склони на дебелеење

од Vladimir Zorba

Слабеењето не е лесно, но дали некогаш ви се случило астрологијата да ви биде изговор?

Луѓето родени во овие хороскопски знаци сакаат да јадат многу. Тие се вистински гурмани и искрено уживаат во храната.

Овен

Страсниот Овен сака да командува и сака сè да биде точно како што замислил. Ако од некоја причина неговите планови пропаднат, тој тргнува по патот на самоуништување и наоѓа среќа во храната. Може да се здебели за само неколку дена.

Бик

Кога партнерот ќе му каже на Бик дека треба да се грижи каква храна јаде, тој се чувствува навреден. Биковите имаат вродена тврдоглавост, па ваквите забелешки само ги охрабруваат да јадат повеќе.

Рак

Ракот честопати нема ментална сила да се справи со предизвиците што ги носи животот, од кој се знае дека се состои, а не само убавината и радоста. Во такви околности, фрижидерот станува негов главен сојузник, како и утеха и спасител.

Вага

Бидејќи е хедонист, Вагата ја привлекува храната едноставно по природа. Претставниците на овој знак не се запознаени со умереноста – ниту во храната, ниту во трошењето пари.

Стрелец

Во основа, Стрелецот нема граници во ништо. Понекогаш троши енергија, а понекогаш се опушта и сака да биде мрзлив, а потоа неговиот најдобар пријател станува храната.

Риба

Рибите се најдепресивниот знак на Зодијакот. Кога им се чини дека сите ги напуштиле и дека нивната судбина е немилосрдна, тие почнуваат да ја лекуваат својата тага со вкусна храна во неограничени количини.

Слични содржини