Адвокатот на Шакира изненади со изјава: „Подобро ќе поминеше да се ​​вљубеше во Серхио Рамос“

од Stefanija Kuzmanovska

Пејачката Шакира беше во врска со фудбалерот Жерар Пике 12 години и со него ги има синовите Милан и Саша.

Поради деловните обврски на Пике таа се пресели во Барселона, каде што се соочи со дури шест обвиненија за затајување данок.

Сепак, пејачката успеа да се нагоди и да избегне затворска казна. Нејзиниот адвокат Пау Молинс изјави дека Шакира не би се нашла во ваква ситуација доколку живееше во Мадрид.

„Тие зборуваат толку многу за еднаквоста на Шпанците, а ако сте жител на Каталонија, можете да одите во затвор за злосторство за кое тоа е невозможно во Мадрид, бидејќи нема данок на имот“, изјави Молинс за Catalan News.

„Да се ​​вљубеше во Серхио Рамос, наместо во Жерар Пике, тоа ќе ја чинеше значително помалку пари“, додаде тој и рече дека неговата клиентка е невина и „не се обидела да ја измами државата“.

„Тоа е многу комплицирано прашање со светските уметници кои постојано се во движење“, заклучува адвокатот на Шакира за споменатиот медиум.

Слични содржини