Ана Ивановиќ во одлича форма недела по раѓањето (фото)

од Vladimir Zorba

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ ги импресионира сите со првите фотографии кои ги објави неколку дена по раѓањето. Само една недела откако на виделина се појави малиот Лука, убавата Србинка закачи во „Инстаграм“ две фотографии, на кои прави вежби, а нејзиното тело изгледа одлично.

Многумина од следбениците нејзини дури изразија сомневање дека кадрите се направени пред таа воопшто да забремени.

Но не е така – едноставно поранешната спортистка брзо се обновува, а вежбите си го прават своето.

Slowly getting back into my flow ??‍♀️ Happy Sunday! #newmomslife #newborn

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on

Слични содржини