Англиската публика се враќа на стадионите

од Nikola Popovski

Премиерот на Велика Британија, БорисЏонсон, потврди дека публиката ќе се врати на англиските стадиони од втората половина на мај.

Џонсон го потврди враќањето на публиката на стадионите од 17 мај, а за почеток, стадионот ќе може да прими до десет илјади гледачи, или 25 проценти од капацитетот на стадионот.

Првиот приоритет на британската влада е отворање на училиштата, што се очекува од 8 март, додека спортовите на отворено, како фудбал, голф или тенис, ќе бидат дозволени по 29 март.

Англија ќе биде домаќин на натпреварите на Европското првенство во фудбал на лето.

loading...

Слични содржини