Бети Вајт го одбележа 99-тиот роденден во нејзин стил: Можам да останам будна до колку сакам

од Stefanija Kuzmanovska

Една од најпопуларните светски актерки Бети Вајт го прослави својот 99-ти роденден, а по тој повод им се обрати на своите следбеници преку социјалната мрежа Твитер, со убава шега.

Актерката, која е позната по бројни успешни комедии, задржа добра смисла за хумор и во својата 99-та година.

„Дали ви се верува? Го славам мојот 99-ти роденден, што значи дека можам да останам будна до колку сакам, без да барам одобрение од некого“, напиша Вајт на Твитер.

Покрај тоа, таа најави повторно прикажување на серијата „Pet Set“, нагласувајќи дека е многу горда што ова достигнување се враќа на малите екрани по 50 години.

„Се надевам дека сите сте безбедни и добро“, заклучи актерката весело.

Актерката го прослави својот роденден хранејќи две патки кои живеат во близина на нејзиниот дом во Лос Анџелес. После тоа, со долгогодишен пријател отишла на хот дог.

loading...

Слични содржини