БЕЗЧУВСТВИТЕЛНИ ДО СРЖ: Од овие хороскопски знаци никогаш нема да чуете ТЕ САКАМ!

од Vladimir Zorba

Иако ретко ги изговараат овие два збора, тоа не значи дека не негуваат емоции кон вас, бидејќи припадниците на овие хороскопски знаци по природа се многу затворени.

Јарец

Студени и арогантни луѓе, овој впечаток го стекнува секој што ќе сретне некого за прв пат, ако е роден во знакот на Јарец.

Тие можат да покажат наклонетост со гестови и подароци, но им треба многу време да се отворат и да речат „Те сакам“. Иако го чувствуваат тоа, тие многу ретко ги изговараат најдлабоките емоции на глас.

Ако сте во врска со него, ќе ви требаат челични нерви и многу трпеливост за да ги слушнете тие зборови.

Лав

Дури и по многу години поминати со некоја личност, на Лавовите им е тешко да се предадат целосно и да покажат романтична и ранлива страна.

Тие сакаат да бидат авторитет и да оставаат впечаток на силни луѓе, па ретко ги покажуваат своите емоции.

Лавот ќе стори сé за вас, но вие ќе почекате додека не слушнете изјава за љубов.

Слични содржини