Бидете внимателни: Ова се двата хороскопски знаци кои најмногу ги изневеруваат партнерите

од Stefanija Kuzmanovska

За Биковите, мислењето е дека тие се верни, за Стрелците дека се непостојани, но дали е тоа навистина така во пракса? Најпопуларната британска веб-страница за запознавање преку Интернет, IllicitEncounters, го стори тоа врз основа на податоците на своите клиенти.

Тие ги анализирале податоците на корисниците кои се во брак на оваа страница и откриле изненадувачки податоци. Вагите најчесто ги изневеруваат своите партнери, дури 16 проценти од сите прељубници кои се членови на таа страница припаѓаат на овој хороскопски знак.

Веднаш потоа следат Близнаците со 14 проценти, а потоа уште едно изненадување – Јарец со 12 проценти! Можеби најголемиот шок е што Скорпиите, за кои обично се верува дека се зависници од секс и генерално склони кон флерт, всушност се најверниот знак на зодијакот.

Кога станува збор за најголемите прељубници, постои разлика помеѓу женските и машките припадници на овој знак. Жените Ваги најчесто ја објаснуваа својата потреба за вонбрачни односи со „потребата за повеќе секс“ и „потрагата по разновидност“.

Со Близнаците, постои уште една причина – тие се плашат од врзување.

За разлика од нив, Скорпиите се покажаа како „страствени и упорни“ и ретко изневеруваат, дури и кога мислат дека врската нема иднина.

Слични содржини