Актуелно
Почетна / Сцена / Фустанот на Меган Маркл водечки тренд за високите девојки (ФОТО)

Фустанот на Меган Маркл водечки тренд за високите девојки (ФОТО)

Лежерниот фустан кој Меган Маркл неодамна го облече наскоро ќе стане вистински тренд меѓу високите девојки, поради самиот крој.

Ваквиот модел е одличен и за дневни излегувања, а со добра комбинација на чевли, чанта и сако, лесно може да се претвори во идеален вечерен аутфит.

Она што го прави посебен е што поради кројот ќе им стои исклучително добро на високи девојки, додека ниските треба да го избегнуваат. Наборите лесно го истакнуваат телото, а бојата можете да ја одберете според вашиот личен вкус.

loading...