Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Ралф Лорен донираше најмногу: Решете ја короната до 10 милиони долари

Модниот дизајнер Ралф Лорен објави дека неговата фирма дава 10 милиони долари за борба против коронавирусот, што е најголема донација меѓу луксузните модни куќи досега. – Веруваме дека сите сме поврзани без оглед на тоа кој сте и од каде сте. Токму поради тоа на важни начини се бориме за …

Повеќе

Фустанот на Меган Маркл водечки тренд за високите девојки (ФОТО)

Лежерниот фустан кој Меган Маркл неодамна го облече наскоро ќе стане вистински тренд меѓу високите девојки, поради самиот крој. Ваквиот модел е одличен и за дневни излегувања, а со добра комбинација на чевли, чанта и сако, лесно може да се претвори во идеален вечерен аутфит. Она што го прави посебен …

Повеќе

Меган Маркл изненади со бојата на фустанот и потврди голем моден тренд за оваа пролет

Пред заминувањето од Лондон, поранешната војвотка од Сасекс имаше уште една кралска обврска. Иако се пишуваше дека мисата по повот Деновите на Комонвелтот е нивната последна официјална задача, Мега и принцот Хари во тајност се сретнаа со членовите на здружението на Комонвелтот на кралицата и на својот Инстаграм профил споделија …

Повеќе

Моден двобој: Храбар избор на Меган, Кејт игра на сигурно (ФОТО)

На прославата на Денот на Комонвелтот, се појавија и принцот Вилијам со војвотката Кејт, како и принцот Хари и Меган Маркл. Она што беше очигледно е дека и двете се потрудиле да бидат забележливи, избирајќи модни комбинации во силни бои. Во текот на церемонијата никој не го спомнал скорото завршување …

Повеќе

Бела Хадид облече панталони со дупки на неочекувани места (ФОТО)

Манекенката Бела Хадид ќе настапи на неколку модни ревии во Париз, а кога има паузи, не може да избега од будните папараци и нивните објективи. Таа се обидела да се скрие со капа, но со изборот на облека го привлекувала вниманието на сите, бидејќи облекла панталони со дупки под џебовите. …

Повеќе

Дали само на Џеј Ло ѝ стои прекрасно познатиот дизјан на Версаче? (ФОТО)

Фустанот кој Џеј Ло го направи популарен во 2000 година и ден-денес е хит во светот на модата, а се чини дека никој не може да го заборави, бидејќи и натаму е најпребаруван на Гугл. Во тоа време, на дизајнот се потпиша Донатела Версаче, а во 2019 година со редизајн, …

Повеќе

Актерот Били Портер со бизарна златна креација на Оскарите (ВИДЕО)

Актерот Били Портер веднаш го привлече вниманието на црвениот тепих во театарот „Долби“, каде вечерва се доделуваат Оскарите. Тој избра доста специфичен, дури и малку бизарен стајлинг, со корсет изработен од злато и здолниште со впечатлив дезен. Пердувите на корсетот се изработени од 24-каратно злато, а на нозете носеше чевли …

Повеќе

Били Ајлиш повторно изненади со изборот на облека, откри дека песната за Бонд веќе е готова

Младата Били Ајлиш, која неодамна триумфираше на Греми, оваа вечер ќе има свој настап за време на доделувањето на Оскарите. Во интервјуто на црвениот тепих таа откри дека веќе ја напишала песната за претстојниот филм за Џејмс Бонд. billie talks about her outfit on the #Oscars red carpet pic.twitter.com/FQfhbTapbh — …

Повеќе

Најскапите оскаровски креации кои се „прошетаа“ на црвениот тепих

Во пресрет на годинашното доделување на Оскарите, ве потсетуваме на седумте најскапи модни креации кои низ годините се појавија на црвениот тепих. Џенифер Лоренс, Оскари 2013 Сите се сеќаваме на моментот кога актерката падна на скалите додека се качуваше да го подигне својот Оскар. Нејзиниот фустан е креација на Диор …

Повеќе

Целосно промашување: Кејти Пери уште не знае што е тоа добар стил

Кејти Пери негува необичен и ексцентричен моден стил, но кога нешто не е убаво, тоа е видливо дури и за најнеистренираното око. Последен пат таа се појави во нешто што наликува на кошула, капут, фустан, па дури и на мантил за дожд, а според модните критичари се работи за нејзиното …

Повеќе