Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Ќе ви го расипе расположението: Одбегнувајте ги овие парчиња облека во изолација

Во древната кинеска фенг шуи вештина, постои верување дека некои парчиња облека можат да го расипат вашето расположение. Еве кои шест парчиња облека според фенг шуи, носат негативна енергија и најдобро би било да ги одбегнувате за време на изолацијата. 1. Стара и растегната облека Според ова древно кинеско верување, …

Повеќе

Зошто Кејт Мидлтон толку често носи зелена облека?

Сте забележале ли дека војвотката од Кембриџ обожава комбинации на зелена боја и дека често се облекува така? Кејт Мидлтон често можеме да ја видиме во зелен фустан, комбинации на зелени капути, марами и други модни детали, а според специјалистката за комбинирање на бои, Габриела Винтерс, ништо од тоа не …

Повеќе

Фустанот на Меган Маркл водечки тренд за високите девојки (ФОТО)

Лежерниот фустан кој Меган Маркл неодамна го облече наскоро ќе стане вистински тренд меѓу високите девојки, поради самиот крој. Ваквиот модел е одличен и за дневни излегувања, а со добра комбинација на чевли, чанта и сако, лесно може да се претвори во идеален вечерен аутфит. Она што го прави посебен …

Повеќе

Меган и Хари облечени во црвена облека на концерт во Ројал Алберт Хол (ФОТО)

Како дел од своите последни кралски обврски, Меган и Хари се појавија на свечен концерт во Ројал Алберт Хол во Лондон, облечени во складни комбинации. За свечениот концерт, Хари носеше црвена кралска униформа, додека Меган Маркл беше облечена во елегантен макси фустан од „Сафија“ достапен во продажба по цена од …

Повеќе

Бела Хадид облече панталони со дупки на неочекувани места (ФОТО)

Манекенката Бела Хадид ќе настапи на неколку модни ревии во Париз, а кога има паузи, не може да избега од будните папараци и нивните објективи. Таа се обидела да се скрие со капа, но со изборот на облека го привлекувала вниманието на сите, бидејќи облекла панталони со дупки под џебовите. …

Повеќе

Дали само на Џеј Ло ѝ стои прекрасно познатиот дизјан на Версаче? (ФОТО)

Фустанот кој Џеј Ло го направи популарен во 2000 година и ден-денес е хит во светот на модата, а се чини дека никој не може да го заборави, бидејќи и натаму е најпребаруван на Гугл. Во тоа време, на дизајнот се потпиша Донатела Версаче, а во 2019 година со редизајн, …

Повеќе

На која ѝ стои подобро: Карлеуша како Џенифер Лопез во најпознатиот дизајн на Версаче (ФОТО)

Јелена Карлеуша, која важи за вистинска стилска икона на Балканот, овојпат избра еден добро познат дизајн кој цели 20 години е хит во модниот свет. Таа облече комбинезон со длабоко деколте, во истиот џунгла-дезен како најпознатиот фустан на Версаче, кој Џенифер Лопез го носеше првпат во 2000 година, а потоа …

Повеќе

Нема пари од настапи: Луна Џогани продава гардероба на Инстаграм

Поранешната учесничка од реалните шоуа, а сега и пејачка во подем, одлучи да се врати на старата љубов, дизајнирање и продажба на облека. „Драги мои, сигурна сум дека се сеќавате на мојата колекција Луна-Џо. Многу од вас ме прашуваат каде може да се купи, а јас ве известувам дека секое …

Повеќе

Ќерката на Том Круз и Никол Кидман ги продава своите износени предмети на интернет

Изабела, ќерката која ја посвоија Том Круз и Никол Кидман додека беа во брак, на интернет платформа ги распродава своите износени предмети, модни додатоци, чанти и накит. Таа креирала онлајн продавница на веб-страницата „Депоп“ и ги нуди по намалена цена своите дизајнерски очила, џемперите, чизмите и уште неколку предмети. Сепак, …

Повеќе

Целосно промашување: Кејти Пери уште не знае што е тоа добар стил

Кејти Пери негува необичен и ексцентричен моден стил, но кога нешто не е убаво, тоа е видливо дури и за најнеистренираното око. Последен пат таа се појави во нешто што наликува на кошула, капут, фустан, па дури и на мантил за дожд, а според модните критичари се работи за нејзиното …

Повеќе