„Х“ би можела да воведе претплата за сите корисници, најави Маск

од Vladimir Zorba

Сопственикот на платформата X (Твитер) Илон Маск најави дека сите корисници можеби ќе треба да платат за пристап до оваа социјална мрежа.

Во разговор со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, Маск изјавил дека претплатата е единствениот начин за X да се бори со ботови, пренесe BBC.

„Се движиме во насока на воведување мала месечна претплата за користење на системот“, додаде Маск.

Слични содржини