Изгоре јахтата на кралот на бакарот Милан Поповиќ, поранешниот сопруг на Северина (ВИДЕО)

од Берта Китинска

Пожарот во Кастела во Хрватска целосно уништи повеќе од пет бродови, а меѓу нив е и јахтата на познатиот српски претприемач Милан Поповиќ, инаку поранешен сопруг на пејачката Северина Којиќ.

Поповиќ за хрватските медиуми потврди дека јахтата изгорела во пожар во Кастела.

„Да, и мојата јахта изгоре“, изјави Поповиќ за порталот 24 Сата.

Патем, страшен пожар се случи во марината Каштел Гомилица во Хрватска, каде се наоѓаат најскапите бродови и јахти. Уништени се неколку бродови, а како што пренесува споменатиот портал, два потонале, а пет биле оштетени.

Пожарникарите се бореа со пожарот во Кастела скоро два часа. Експлозии се слушнаа во живо на порталот Index.hr, по што беше виден голем пламен.

Добро познатиот српски претприемач, наречен крал на бакарот во медиумите, на пошироката јавност и е познат и како поранешен сопруг на хрватската пејачка Северина Којиќ. Поповиќ и пејачката имаат син.

Слични содржини