Актуелно
Почетна / Македонија / Казнети 412 лица за неносење маски

Казнети 412 лица за неносење маски

Полициските службеници во текот на изминатото деноноќие напишале 412 казни за неносење казни.

-Во текот на изминатото деноноќие (30.06/01.07.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење личназаштита на лице регистрирани се412 прекршоци, се вели во соопштението од МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

loading...