Клинтон напиша порака во чест на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални

од Radmila Tasevska

Хилари Клинтон, поранешна американска државна секретарка, напиша порака на „Х“ во почит на Алексеј Навални.

-Слушајте, имам нешто многи очигледно да ви кажам. Не смеете да се откажете. Ако тие одлучат да ме убијат, тоа значи дека ние сме неверојатно силни, напиша таа цитирајќи го Навални од документарен филм во продукција на Би-би-си што лани доби „Оскар“.

Таа исто така испрати „најдлабоко сочувство“ да семејството на Навални и до рускиот народ а поради смртта на Навални.

Слични содржини