Крадци ограбиле продавница на Луј Витон, земале стока вредна 120.000 долари

од Vladimir Zorba

Вкупно 14 крадци упаднале во продавница на Луј Витон во предградието на Чикаго, при што заплениле значителна количина на стока продадена таму, информира NBC.

Разбојниците влегле во продавницата околу 15.30 часот, информира полицијата која ги одзела снимките од безбедносните камери.

Крадците носеле дуксери и маски додека ја напуштале продавницата со чанти и други луксузни додатоци што се продавале таму.

Од полицијата велат дека сите 14 лица успеале да побегнат од местото на злосторството.

При грабежот не било употребено оружје и нема повредени.

Според првичните проценки, вкупната вредност на земената стока се проценува на 120.000 долари.

Слични содржини