Мали објави ВИДЕО: #Онакога ве вози претседателот на Србија

од Vladimir Zorba

Министерот за финансии на Србија, Синиша Мали, на својот Инстаграм профил го објави видеото што го сними додека седеше покрај претседателот на Србија, Александар Вучиќ, кој возеше автомобил, за време на неговата посета на областа Шабац.

Министерот за градежништво, транспорт и инфраструктура, Томислав Момировиќ и директорот на јавното претпријатие Патишта на Србија, Зоран Дробњак, седеа на задното седиште.

„#Онакога ве вози претседателот на Србија @buducnostsrbijeav. На пат кон селото Добриќ, близу Шабац. Ја обиколуваме нашата прекрасна земја! Да живее Србија!“, напиша Мали на својата сметка.

Слични содржини