Малолетник со електричен тротинет удрил во паркиран автомобил

од Берта Китинска

На улицата „Раде Иваноски“ во Прилеп, малолетник управувајќи електричен тротинет, удрил во паркирано „Ауди“ на 24.05.2022 во 14.27.

„Во незгодата малолетникот се здобил со тешки телесни повреди констатираnи во Градска болница Прилеп“, информираат од полицијата.

Увид извршила екипа од ОВР Прилеп.

Слични содржини