Мараја Кери открила што јаде: Вака успеа да ослабне 20 килограми

од Elena Daskalova

Мараја Кери неколку години се бореше со вишок килограми, но неодамна го покажа своето ново тело, на кое очигледно подолг период работела на слабеење и одржување.

Таа неодамна открила дека држи диета која многумина ја мразат, но неа ѝ е навистина ефикасна. Секојдневно таа јаде лосос со капари, бидејќи смета дека најдобро слабее кога внесува доволно протеини.

Исто така, за одржување на линијата посетува часови по аеробик и тоа најмалку трипати неделно, внесува многу зеленчук, но никогаш не јаде леб и десерти. Ако ѝ се јаде нешто благо, тогаш зема манго и боровинки.

Слични содржини