Маркл: Не знам како воопшто очекуваат да молчиме (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Си-Би-Ес објави нов дел од долгоочекуваното интервју на Опра Винфри со Меган Маркл и принцот Хари, во кое војвотката за Бакингемската палата вели дека „не знае како воопшто може да очекуваат од неа и нејзиниот сопруг да молчат“, пренесе Independent .

„Како се чувствувате кога Палата ја слуша вашата вистина денес?“ прашува Опра.

„Не знам како би можеле да очекуваат дека по сето ова време сепак ќе молчиме ако постои активна улога која „Фирмата“ ја игра во овековечување на лагите за нас“, одговори Меган, користејќи го прекарот „Фирма“ за кралското семејство, кој наводно потекнува од кралот Џорџ Шести.

„И ако тоа доаѓа со ризик од загуба, многу веќе е изгубено“, додаде Меган.

Меган е обвинета за злоупотреба на персоналот, но нејзиниот портпарол и принцот Хари вели дека тие само сакаат да го свртат вниманието од интервјуто на 7 март.

Таа ги нарече обвинувањата пресметана кампања на смирување, додека Бакингемската палата вчера најави истрага за обвинувањата, пишува Page Six.

Во текст во „Тајмс“ се зборува за тоа како војвотката избркала двајца работници, едниот бил „уништен“, а другиот заминал во солзи. Во текстот се тврди дека вработените во палатата Кесингтон биле „понижувани“ безброј пати, пренесе „Independent“.

Портпаролката на Меган Маркл истакна дека ова е кампања што многу ја вознемирило војвотката бидејќи „таа била цел на малтретирање и е многу посветена на обезбедувањето поддршка на оние кои доживеале болка и траума“.

Пред палатата да објави дека ќе биде покрената истрага, Меган посочи дека обвинувањата против неа се таму за да го нарушат нејзиното интервју со Опра, наведува „Гардијан“, повикувајќи се на извори.

Во меѓувреме, британски таблоид треба да и плати на Меган 450 илјади фунти за нарушување на приватноста.

loading...

Слични содржини