Масовно пукање во Масачусетс, УБИЕНИ НЕКОЛКУ ЛИЦА! (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Повеќе лица се убиени во масовно пукање во Масачусетс.

Пукањето се случило во Холиок на раскрсницата на улиците „Мејпл“ и „Сарџент“ околу 13 часот по локално време.

„Можеме да потврдиме дека има повеќе жртви и ова е активна и тековна истрага. Ве молиме избегнувајте ја областа, ќе обезбедиме ново ажурирање ова попладне“, соопшти полицијата на Фејсбук.

Холиок се наоѓа на околу 145 километри од Бостон.

Слични содржини