Меган доби работа: Дизни ја ангажира за документарец

354 прегледи

Пред неколку месеци Меган Маркл се согласи да го даде гласот за Дизни, а продукциската куќа за возврат најави дека сретствата ќе ги донира во добротворна установа за заштита на слоновите. Британските медиуми започнаа да шпекулираат како таа работа пропадна, па творците на Симпсонови ја повикаа Меган, но тогаш Дизни повторно се огласи.

Меган стана наратор во документарниот филм Elephant кој ќе се прикажува на каналот Disney+ од 3 април. Светски познатото студио среќната вест на објави на својот официјален профил на Твитер.

Многу прашина се крена околу оваа објава, особено по снимката која ја „ископаа“ британските медиуми на која Хари договара работа за Меган од шефот на Дизни.

Едни се воодушевени и велат дека филмот ќе го гледаат заедно со своите деца, додека други го критикуваат Дизни.

Слични содржини