Меган Маркл во центарот на вниманието поради скапоцен накит кој ѝ припаѓал на Дајана (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Меган Маркл и принцот Хари се појавија на церемонијата на доделување награди во Њујорк.

Војвотката од Сасекс беше во центарот на вниманието поради нејзината облека.

Таа носеше бел фустан на Луј Витон, кој истакна некои детали – елегантен крој, шлиц и ги открива рамената.

Белиот фустан го искомбинирала со црни лакирани чевли и чанта, а за накит одбрала дијамантски обетки, пар нараквици и прстен кој е многу значаен. Имено, Page Six пишува дека се работи за прстен од дијаманти кој претходно ѝ припаѓал на принцезата Дајана.

Тие беа на прстен што покојната принцеза го нарача во 1996 година, како замена за нејзиниот веренички по разводот со сегашниот крал Чарлс Трети. Сепак, ова не е првпат Меган да го носи овој прстен.

Така таа го носеше на нејзината венчавка во 2018 година.

Многумина сметаат дека овој нејзин потег со прстенот е уште еден обид да се зачуваат разнишаните врски со кралското семејство. Од друга страна, во коментарите, некои забележаа дека Меган ја ископирала Кејт Мидлтон, која неодамна исто така се појави во фустан со откриени раменици, со нагласен шлиц и парче накит од принцезата Дајана.

Слични содржини