Моника Белучи фотографирана во Атина: Не успеа да ја сокрие својата убавина ниту со маска (ФОТО)

од Vladimir Zorba

Убавата италијанска актерка Моника Белучи беше фотографирана додека излегуваше од хотел во Атина, па дури и во тој момент изгледаше како вистинска дама.

Имено, Моника носеше долг црвен фустан кој го истакна нејзиниот струк, но и даде доза на елеганција.

Иако стајлингот беше за дневна варијанта, една од најубавите жени на светот успеа да остави силен впечаток дури и со маска на лицето.

Убавината на Моника не може да се сокрие, а овој пат не ја пропуштија и папараците во Атина, кои го забележаа моментот кога таа излегуваше.

Слични содржини