Најголемите предавници на Зодијакот: Ќе ви забодат нож во грб, кога најмалку се надевате!

од Берта Китинска

Претежно ги издаваат пријателите за лична корист

Откривањето дека лицето што го сметавте за пријател не само што се „олади“ кон вас, туку и се однесуваше на начин што прави да се чувствувате изневерено и навредено, е многу непријатна работа. Но, за жал, тоа не е толку ретко. Во некои случаи, склоноста кон такво грдо однесување е „програмирана“ од астролошка гледна точка.

Овен

Овенот може да биде многу лојален хороскопски знак, но кога станува збор за одлучување кога да се стави на прво место, поверојатно е дека Овенот ќе ве прободе со нож во грб во ваша корист, отколку да останете верни на вас.

Тој во основа е голем пријател, но како прв знак на Зодијакот, тој е навикнат да биде број еден во сè. Овните многу ги ценат нивните предности. Ова значи дека кога ќе имаат можност да напредуваат и да успеат во животот, ќе го искористат тоа без многу двоумење.

Близнаци

Ако некој хороскопски знак ве прободе во грбот без да трепне, тогаш тоа е најверојатно Близнакот. На крајот на краиштата, тие се исто така хороскопски знак со две лица, две движења. Звучи сурово и грубо, но искрено. Близнаците се одлични во глумата – со други зборови, тие се одлични во глумењето сè додека не станат сами.

Не е важно кој сте за Близнаците – без разлика дали оваа личност ве сака или вие сте непријател број еден, ништо нема да му застане на патот да го постигне она што го сака. Нема сомнение дека Близнаците ќе се однесуваат како вашиот најдобар пријател или придружник за напредок во животот. Но, кога оваа личност може без вас, тој се врти и лесно може да ве прободе во грб, ако ситуацијата го бара тоа.

Лав

Лавот е голем пријател, но исто така е и апсолутен опортунист. Дајте му барем еден сантиметар за да може да оди пред вас и тој сигурно ќе ја искористи оваа можност, без оглед на се.

Како огнениот знак, Лавот може да биде многу агресивен и наметлив. Тој знае што е потребно за да стане број еден во животот и не се плаши да ги прегази луѓето со искачување по скалите на успехот. Ова не значи дека Лавот не може да биде голем ментор и вистински лидер, но може и да ви забоде нож во грб.

Шкорпија

Нивната мистерија и интриги се широко познати, па затоа е подобро да бидете претпазливи со Скорпиите. Ако не сте дел од блискиот круг на оваа личност, скоро немате шанси да знаете за што точно е способна. Па дури и оние кои мислат дека добро ја познаваат може да се изненадат кога Шкорпија ќе го покаже своето вистинско лице.

Скорпијата може да биде исклучително лојален пријател, но нема да има проблем да ве прободе од грб, особено ако се убеди дека е добра идеја. Може да биде многу таинствено и манипулативно. Ако почувствува дека може да ве натера да верувате во нејзината невиност, за потоа да ве нападне и прободе во грб, најверојатно ќе го стори тоа.

Стрелец

Тој сака да биде близок со луѓе кои му го олеснуваат животот или го прават поинтересен животот. Но, кога Стрелецот ќе се сретне со луѓе кои му се чинеа уште поинспирирани и поинтересни, тој ќе ви сврти грб без никакви проблеми.

Слични содржини