Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Несекојдневна сцена во Сент Луис: Маж и жена им се закануваа со оружје на демонстрантите кои дошле пред нивната куќа (ВИДЕО)

Несекојдневна сцена во Сент Луис: Маж и жена им се закануваа со оружје на демонстрантите кои дошле пред нивната куќа (ВИДЕО)

Во Сент Луис (САД), маж и жена биле снимени во одбрана на нивниот имот со огнено оружје од група активисти на „Црните животи се важни“, кои дошле пред нивната куќа.

Неколку видеа од кавгата станаа вирални на социјалните медиуми, а двојката беше пофалена од некои за чување на нивниот имот, други пак ги критикуваа за лошо ракување со оружјето, а трети ги осудија за закани кон мирни демонстранти.

Иако постојат наводи дека активистите провалиле во нивниот имот, нема видео дека тие всушност го сториле тоа, се гледа дека неколку активисти стојат на крајот од тревникот и го снимаат вооружениот пар.

Тие викаа на демонстрантите им наредија да го напуштат приватниот имот и од време на време ги насочуваа своите пиштоли кон активистите.

Сент Луис Пост Диспеч напиша дека група демонстранти ја провалиле капијата и дошле пред куќата на градоначалничката незадоволни од фактот што таа јавно ги прочита имињата и адресите на жителите кои предложија одбрана од полициската управа.

Тие извикувале „Лида, поднеси оставка и земи ја полицијата со тебе“.

 

loading...